آواتار حمید صیدی

حمید صیدی

وبلاگ شخصی جایی برای نوشتن!

آموزش با طعم شکلات

از این پس با هشتگ #شکلات یک سری نکات و آموزش های کوتاه میزارم چرا شکلات؟چون شیرین و خیلی هم راحت و مختصر تهیه و استفاده(خورده) میشه. سعی میشه تا حد امکان کوتاه و مفید باشه.

دوشنبه 09 مهر 1397

اسنپ و نقشه openstreetmap

مدتی است که گوگل سیاست های سرویس‌دهی نقشه خود را به گونه ای تغییر داده که توسعه دهندگان در بخش های مختلف به فکر جایگزین کردن آن با سرویس های مناسب افتاده‌اند. چندی پیش کاربران و مشارکت کنندگان سرویس openstreetmap حجم بسیار زیادی از ویرایش های نامناسب و غیر استاندارد و گاها همراه با خرابی داده های موجود را در چندین شهر ایران مشاهده کردند که عمدتا با تگ snapp همراه بود با پیگیری هایی که انجام شد متوجه شدیم که این خرابی ها از جانب شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ است .خوشبختانه با تعاملی که ایجاد شد از ادامه روند ویرایش ها جلوگیری شد و کاربران osm در ایران علاوه بر بررسی و بازسازی ویرایش های انجام شده مطالب آموزشی نیز در اختیار مشارکت کنندگان منتسب به اسنپ قرار دادند.

دوشنبه 26 شهریور 1397

تغییر نام فایل ویدئویی و زیرنویس با بسته tvsubs_rename

امروز میخوام یکی از مشکلاتی رو که مدت ها بود باهاش دست و پنجه نرم میکردم رو باهاتون در میان بگذارم و راه حلی رو که براش پیدا کردم رو هم همینطور!بعد مدت ها گشت و گذار میخواستم با شل اسکریپت یه تلاش کنم واسه حل این مشکل که به علت پاره ای از مشکلات نشد امروز قصد داشتم با پایتون این کار رو شروع کنم و این تغییر نام های آزار دهنده رو حل کنم که به فکرم رسید اول جستجو کنم ببینم همچین کاری انجام شده یا نه که متوجه شدم بله!

جمعه 03 آذر 1396

نمایشگاه کتاب کرمانشاه

امروز به همراه دوستی راهی نمایشگاه کتاب شدیم خیلی دوست داشتم با نمایشگاه کتابی با کیفیت نمایشگاه کتاب تهرام مواجه بشم حالا نه البته به همون کمیت ولی متاسفانه چیزی که باهاش مواجه شدم بازار فروش کتاب های دسته چندم و چاپ قدیم بود.کتاب‌هایی که عرضه شده بودن عمدتا یا کتاب‌های کنکوری و درسی بودند و یا از این کتابها که یه عنوان جذاب میزارن و تنها هدفشون فروش بالاست.چندتا کتاب خوب هم که بود در حوزه ادبی و با قیمت بالا بود و تخفیف ده درصدی هیچ دردی رو دوا نمیکرد.کتاب‌های تخصصی کمی عرضه شده بودند.ساز و کاری برای جستجوی کتاب‌ها وجود نداشت و همه چیز سنتی بود در کل نسبت به سنوات قبل یک تغییر داشت که اونم چندان مثبت نبود حضور بانک شهر که برا استفاده از بن ۳۰ درصدی شما رو اجبار به تهیه کارت بانکی و افتتاح حساب میکرد.پسرفت داشته نسبت به دوره گذشته مسئولین کلنگ و قیچی بدست لطفا توجه کنید،لطفا!

پنج‌شنبه 27 آبان 1395

نقشه بومی یا کپی از پروژه های آزاد؟

این روزا مد شده یه پروژه اوپن سورس و آزاد رو تغییر میدن و لوگو و ظاهرش رو تغییر میدن و اسم بومی روش میزارن. یه موتور جستجو ملی داشتیم به اسم پارسی جو حالا اومدن نقشه او اس ام رو آوردن برای خودشون تغییرش دادن و مثلا بومی سازی کردن این سرویس رو به حساب خودشون. جالب اینجاست قبول نمی کنن اینو که کپی او اس ام نقشه شون در واقع دزدیدن اطلاعات رو. حالا با این وجود کارشون قشنگ از آب در اومده دعوت میکنم یه نگاهی بندازید ولی همکاری نکنید در توسعه ش

پنج‌شنبه 20 آبان 1395

گزارش جلسه شماره ۱۰ لاگ کرمانشاه

جلسه لاگ روز سه شنبه ساعت ۱۶ در پارک معلم کرمانشاه با حضور آقایان رضا ویسی ، سید‌علی، حمید صیدی و کیانوش صفرپور برگذار شد. هوا خوب بود حداقل خدا رو شکر که باران نیامد. بعد از خوش و بش با بچه ها کیانوش ارائه بسیار خوبی درباره داکر داشت که همه استفاده کردیم .سید‌علی برامون درباره برنامه نویسی سخت افزار و فرقش با برنامه نویسی نرم افزار گفت و در پایان من چند دقیقه ای درباره مارک‌داون گفتم. قرار شد اگه بچه ها موافق باشن نیم ساعت اول لاگ رو به پایتون اختصاص بدیم البته اگه کسی باشه که بخش پایتون رو بگردونه . درباره روز برگزاری جلسات هم باید یه نظر سنجی کنیم. جلسه خیلی خوبی بود.اینم یه تصویر از جلسه امروز:

چهارشنبه 19 آبان 1395